Μεγάλο διπλό για τον Δωτιέα Αγιάς!

Ο Πύρασος Νέας Αγχιάλου φιλοξένησε τον Δωτιέα Αγιάς και ηττήθηκε με σκορ 0-1 σε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι. Μεγάλο διπλό για το Λαρισινό συγκρότημα που θα τα δώσει όλα στα τελευταία ματς για την παραμονή! Ο Δωτιέας στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ όταν ο Τσατσαλίδης θα ανατραπεί από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ο Γκουντρουμπής θα ευστοχήσει.

Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα αφού υπήρξε σύρραξη και για την Αγιά αποβλήθηκε ο Λάιος ο οποίος ήταν και τραυματίας. Από εκεί και πέρα έχασαν ευκαιρίες για δεύτερο γκολ οι Τσατσαλίδης, Τανάκα και Γκουντρουμπής με το σκορ να μένει 0-1.

Πύρασος (Στέφανος Ξηρόφωτος): Χαλάτσης, Γενιτσαρίδης, Κοντοβάς (82' Χατζητρακόσιας), Μπόρας (87' Μπέικος), Μαλακασιώτης, Στεφανής, Μπασδάνης, Βαγγελάκος, Τσιουρέλης, Μυργιώτης (70' Κατής), Αναστασίου.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Μάγγος): Μάλτζαρης, Καραγιάννης, Μανακούσιος, Κόκκας, Τσακάλι, Ντακούλας, Ουζούνογλου, Τανάκα, Γούτος (55' Πέδρο), Τσατσαλίδης (30' λ.τ Λάιος), Γκουντρουμπής (65' Παππάς).

Διαιτητική τριπλέτα: Φωτιάς, Δέλλιος, Μίσκος (Πέλλας).