Άνετο τρίποντο το Κιλελέρ!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα το Κιλελέρ κατάφερε να πάρει ακόμη μία νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στη Δόξα Ομορφοχωρίου με 4–1.

Στο 4’ ο Χατζηλαδάς με πλασέ μετά από σέντρα του Κασιού έκανε το 1–0. Στο 12’ ο Αποστόλης Ζιόμπουρας με σέντρα βρήκε ωραία τον Παλάσκα, ο οποίος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 20’ ο Χατζηλαδάς με σουτ μετά από πάσα του Χατζόπουλου, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3–0. Ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήρθε ο Αποστόλης Κασιός με πλασέ μετά από πάσα του Γούση να κάνει το 4–0.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου για το τελικό 4-1.

Α.Ε. Κιλελέρ (Βασίλης Δραγατζίκης): Κουκουφίκης, Καραΐσκος, Παλάσκας, Κοκότσικας (60′ Μπερσιάνης), Γούρναρης, Χατζόπουλος, Γκέκας, Κασιός (75′ Μπαλλάς), Ζιόμπουρας Απ., Χατζηλαδάς (65′ Καναλιώτης), Γούσης.

Διαιτητική τριπλέτα: Καραθάνος, Κοντοβασίλης Ν., Θύμιου.