Η Αγιά το ντέρμπι στην επανάληψη

Ο Δωτιέας Αγιάς φιλοξένησε τον Οικονόμο Τσαριτσάνης στο Λαρισινό ντέρμπι της Γ’ Εθνικής και κέρδισε με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο! Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα της Αγιάς αναπτέρωσε τις ελπίδες της για παραμονή, ενώ ο Οικονόμος σίγουρα έχει περιέλθει σε εξαιρετικά δύσκολη θέση.

Το πρώτο ημίχρονο είχε μία καλή ευκαιρία αυτή του Παπαγεωργίου για τους φιλοξενούμενους ενώ στο δεύτερο χαμένες ευκαιρίες είχαν οι Σενκάϊ και Καμπέρης. Από την άλλη οι γηπεδούχοι κλείδωσαν την νίκη μέσα σε 8 λεπτά. Στο 60' ο Τανάκα θα κάνει το 1-0 και στο 68΄ ο Γκουτρουμπής το τελικό 2-0.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Μάγγος): Μάλτζαρης, Καραγιάννης, Μανακούσιος, Κόκκας, Τσακάλι, Ουζούνογλου, Λάϊος (45' Ντακούλας), Τανάκα, Πέδρο (30' Τσιρογιάννης), Τσατσαλίδης (73' Σούλη), Γκουτρουμπής.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Γιώργος Καλτέκης): Γούπος, Μάνικος (50’ λ.τ. Παπαδήμος), Σιάτρας, Αγριόδημος, Μαχαίρας, Καψιώχας, Μπαλής, Καραγκούνης, Καμπέρης (60' Βελετάνης), Παπαγεωργίου, Σενκάϊ (60' Τσάτσος).

Διαιτητική τριπλέτα: Τζουμαλάκης, Γκαϊντατζής, Κρυώνας (Σερρών).