Δεν τα κατάφερε ο Δωτιέας…

Ο Δωτιέας Αγιάς προηγήθηκε στην έδρα της Πύδνας Κίτρους αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν τους τρεις βαθμούς με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Τανάκα με σουτ έξω από την περιοχή θα βάλει μπροστά την ομάδα του. Όμως στο 26' ο Τσιούνης θα φέρει το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη θα γίνει και η ανατροπή. Συγκεκριμένα στο 60' ο Δήμας με σουτ θα κάνει το τελικό 2-1.

Πύδνα Κίτρους (Αποστόλης Στύλος): Ταταρίδης, Λαζαρίδης, Ραπτόπουλος, Δημητρίου, Κουσιόπουλος, Δήμας, Παυλίδης (73' Χάμος), Καμπλιώνης, Μακράκης (86' Σαβελίδης), Τσιούνης (65' λ.τ Κυπαρίσσης).

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Μάγγος): Μάλτζαρης, Λάϊος, Γούτος, Τσακάλι (45' Σούλη), Κόκκας (75' Καραγιάννης), Ντακούαης, Μανακούσιος, Τανάκα (45' Τσιρογιάννης), Πέδρο, Γκουντρουμπής, Τσατσαλίδης.

Διαιτητική τριπλέτα: Καρατέρπος, Παπαδόπουλος, Μπαλιάγκας (Κοζάνης).