Νέα επιτυχία για τον Κεραυνό Δένδρων

Συνέχισε με μία ακόμη επιτυχία ο Κεραυνός Δένδρων, καθώς κέρδισε εντός έδρας τους Καλαρρύτες με σκορ 3-2! Η ομάδα των Χρήστου Τασιούλα – Φάνη Μπατραλέξη επικράτησε του συλλόγου του Κώστα Ρεντούμη και έτσι συνέχισε δυναμικά στην Β’ ΕΠΣΛ.

Στο 30’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Αποστόλη Καλέση μετά από την σέντρα του Ζερδένη, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Βόραδας με σουτ από καλή θέση έκανε δύο τα τέρματα για τον Κεραυνό Δένδρων.

Στην επανάληψη και στο 55’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2–1 με γκολ του Βιλανάκη, ενώ ο Βόραδας πέντε λεπτά αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3–1 με σουτ από πλεονεκτική θέση, ενώ παράλληλα πέτυχε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα. Οι Καλαρρύτες μείωσαν σε 3–2 με τον Βιλανάκη, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Τασιούλας, Καλέσης Αχ., Τασιούλας Κ., Αγγελής, Παπαοικονόμου (65′ Ράσα), Σκριάπας, Γκάτης, Τσιάτας (46′ Μπακού), Καλέσης Απ., Ζερδένης (75′ Τσούτσς), Βόραδας Μ.

Διαιτητική τριπλέτα: Κομισόπουλος, Μακρής, Δήμου.