Κλείδωσε την νίκη από το πρώτο

Ο Απόλλων Λάρισας με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο νίκησε τον Ηρακλή Χάλκης με σκορ 2-0. Μόλις στο 5' ο Σκούπρας θα ανοίξει το σκορ μετά απο την πάσα του Νάστα. Στο 15' είχε δοκάρι ο Σκούπρας Κ. αλλά σκόραρε στο 35' το 2-0.

Στην επανάληψη έχασαν ευκαιρίες οι Παλάσκας και Σκούπρας Κ. χωρίς αποτέλεσμα. Απο την άλλη προσπάθησαν να μειώσου οι Κωστούλη και Λιντέρης.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Αντωνόπουλος, Κολιός (60′ Κολοβός), Λιλολάρι, Γεωργούλης, Χατζής, Κουρδής Γ., Κούρο, Νάστας (65′ Κουβελάς), Παλάσκας, Σκούπρας (68′ Ιωαννίδης).

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πρίφτης, Σταμάτης, Τζεμολάρι, Μόκας, Ντινούλης, Τσακαβίτης (55′ λ.τ. Τραμπάκουλας), Ραπτοτάσιος, Βογιατζής Σ., Κατσιάνας (68′ Νταμήτρος), Σικαλιάς (75′ Κωστούλης), Λιντέρης.

Διαιτητική τριπλέτα: Στάικος, Παπαδημητρίου, Δεδικούσης.