Ο Κοταρέλας μίλησε τελευταίος

Η Δήμητρα Γιάννουλης πέρασε από την έδρα του Π.Ο.Ε. με το γκολ του Κοταρέλα στο 90' που διαμόρφωσε το 1-2. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και έχασαν ευκαιρίες με τους Θώμο, Κοταρέλα και Κατσαμάκα και μάλιστα άνοιξαν το σκορ στο 26' με την ωραία ατομική ενέργεια του Μακρή.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Ελευθεριάδη και είχαν δοκάρι στο 60' με τον Γεοργούλα.Στο 88' ο Τσένος έφερε το ματς στα ίσα αλλά ο Κοταρέλας με πλασέ στο 90’ θα δώσει το τρίποντο στην ομάδα του.

Π.Ο.Ε. (Αλέξης Αλεξανδρής): Μιγδάνης, Κυρίτσης Ι., Γκαραβέλης (75′ Γεωργούλας Θ.), Μπούσιας, Γεωργούλας Λ., Συνάπαλος, Κυρίτσης Αθ., Ελευθεριάδης (65′ Καραμάνος), Ματούλας, Τσένος, Καρυπίδης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Παναγιωτόπουλος, Γκουντρουμπής, Καλούσης, Εμμανουήλ, Αμπατζίδης, Μανάκας (67′ Τζουρτζουκλής), Θώμος, Κοταρέλας, Μακρής, Χατζηγρηγορίου Κ. (55′ Χατζηγρηγορίου Αν.), Κατσαμάκας (62′ Κουρούτσαλης).

Διαιτητική τριπλέτα: Φακής, Αρχόντης, Τσατσαρώνης.