Έκανε το «μπαμ» στο 90' η Χάλκη

Διπλό...έκπληξη πήρε ο Ηρακλής Χάλκης στην έδρα του Δαμασιακού με σκορ 1-2. Και ενώ το σκορ ήταν 1-1 ο Συκαλιάς θα σκοράρει στο 90'. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή ευκαιρία με το τετ-α-τετ του Μουσιάρη Δ.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν κυρίως με τους Κατσιάνα, Ραπτοτάσιο και Δεπάστα. Στην επανάληψη θα ανοίξουν και το σκορ. Στο 62' ο Βογιατζής Χ. θα βρει τον Τραμπάκουλα και αυτός με κεφαλιά το 0-1.

Η απάντηση ήρθε 5 λεπτά μετά όταν ο Λόλας θα βρει τον Γεωργατζία για το 1-1. Ο Λόλας έχασε τετ-α-τετ στο 70'.Έτσι ο Συκαλίας με προσωπική ενέργεια στο 90' θα κάνει το τελικό 1-2.

Δαμασιακός (Γιώργος Τζαφέρης): Μαστοροδήμος, Ανδρέου (46′ Μπακαΐμης), Λέτσιος Κ., Λέτσιος Γ. (75′ Μουσιάρης Θ.), Αυλογιάρης, Τσιάλτας, Γανός (46′ Δούκας), Μουσιάρης Δ., Γεωργατζιάς, Λόλας, Τζουμάκας.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πρίφτης, Σταμάτης, Τζεμολάρι, Κόκκας, Ντινούλης, Τσακαβίτης, Ραπτοτάσιος, Κατσιάνας, Βογιατζής Χρ., Ντεπάστας (46′ Σικαλιάς), Τραμπάκουλας (70′ Νταμήτρος).

Διαιτητική τριπλέτα: Φακής, Τσιρογιάννης, Σπανούλης.