«Ξύπνησε» στην επανάληψη ο Αετός

Ο Αετός Μακρυχωρίου κέρδισε με τρία γκολ στην επανάληψη τους Ατρόμητους Αγ. Αναργύρων με σκορ 3-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες με τους Κουσιώρα, Νικούλη και Γκαραλιάκο ενώ είχαν και δύο δοκάρια στο 20' και 25' με τον Νικούλη.

Στην επανάληψη όμως βρήκαν δύχτια.Πρώτα ο Κουσιόρας στο 62' θα ανοίξει το σκορ. Στο 75΄ο Τέας με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 2-0 και το τελικό 3-0 ο Κουσιώρας στο 79.

Αετός Μακρυχωρίου (Νίκος Σταυροθεόδωρος): Κωνσταντίνου, Γκαμπέτας, Δάσσιος Ι. (75′ λ.τ. Δάσσιος Δ.), Καλπίας, Τίκος, Παυλόπουλος, Αργύρης, Τέας, Δαλαμπύρας (60′ Γκαραλιάκος), Κουσιώρας (80′ Παπαδημητρίου), Νικούλης.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Μάκης Αλεξούδης): Παυλόπουλος, Σαλγκάμης, Βίλλης (85′ Τίκας), Τσιφλίζογλου, Βιλανάκης Ι., Μούμος, Καλφούντζος, Ρουμελιώτης (71′ Γαδιτσάκης), Βιλανάκης Μ. (85′ Τζεμολάρι), Μπακαρτζής, Ραμάι.

Διαιτητική τριπλέτα: Ντελέζος Γ., Αναστασίου, Δεδικούσης