Άνετη νίκη για Απόλλων

Ένα άνετο απόγευμα είχε ο Απόλλων Λάρισας αφού κέρδισε με 4-0 την Αστραπή Νέας Πολιτείας. Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε ο αγώνας όταν στο 5' ο Κουβελάς θα βρει τον Παλάσκας και αυτός θα κάνει το 1-0.

Ο Κουβελάς θα κάνει το 2-0 στο 20'. Ο Σκούπρας θα χάσει ευκαιρία για τρίτο γκολ στο 30' όπως και ο Κυριάκος στο 41'. Στο δεκάλεπτο της επανάληψης ο Σκούπρας θα σκοράρει για το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 60' με τον Γκιουρσάνη χωρίς αποτέλεσμα. Το τελικό 4-0 θα γίνει στο 65' από τον Κολοβό ενώ ο Κουβελάς θα χάσει μια ευκαιρία στο 78'.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Αντωνόπουλος, Γιαννακόπουλος (55' Σκάκος), Φλώρος, Γεοργούλης, Κουρδής, Κυριάκος, Νάστας (46' Κολοβός), Κουβελάς, Παλάσκας, Σκούπρας Κ. (60' Ιωαννίδης).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μαγαζιώτης, Λιούσκας, Τσούπρος, Ζαφειρούλης, Μπατζέλας, Μολάς (85' Ντόκος), Αρσένης, Κυριακής, Γκιουρσάνης, Καλτσάς, Μπάνος.

Διαιτητικλη τριπλέτα: Αγγελούλης, Κοτούμπας, Διαμάντης.