Φιλική ήττα για τον Οικονόμο

Η Νίκη Βόλου επικράτησε 2-0 του Οικονόμου Τσαριτσάνης σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (7/2) στο «Π. Μαγουλάς». Η ομάδα της Μαγνησίας στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Νέτι Μέτσε, ενώ κατέγραψε ακόμα 2 αξιόλογες φάσεις για να διευρύνει το προβάδισμά της στο πρώτο ημίχρονο. Ο Δαυίδ Ιβανίδης διαμορφώσει το τελικό 2-0 με σουτ εκτός περιοχής στις καθυστερήσεις της φιλικής αναμέτρησης.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βρονταράς (62΄ Σταμέλος), Ιβανίδης, Παπαδόπουλος (62΄ Λίμα), Τσορμπαντζής (62΄ Χολέβας), Ναουμίδης (62΄ Αναστασίου), Μέτσε (62΄ Μπιτσάκος), Σκοπελίτης, Κόλα (62΄ Ιορδανίδης), Ρολντάν (62΄ Κανελλόπουλος), Κιπτίου (62΄ Νοριέγα), Ματθαίου (46΄ Ελευθεριάδης).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ: Γούπος, Μαχαίρας (64΄ Τσάτσος), Μανίκας (83΄ Αγριόδημος), Σάτρας, Κορομηλάς, Σένκα (46΄ Καψιώχας), Καραγιάννης (63΄ Παπαδήμας), Παπαγεωργίου (68΄ Καραβασίλης), Τόλιος, Καμπέρης (46΄ Πελεκάνης), Μπαλής.