Νίκη για τον ΠΟ Ελασσόνας

Τελικά ο ΠΟ Ελασσόνας κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-2 στο ματς που συνεχίστηκε την Τετάρτη (3/2) και ολοκληρώθηκε με αντίπαλο την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Να θυμίσουμε πως το ματς είχε διακοπεί λόγω της ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου και ενώ το σκορ ήταν 3-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Στο υπόλοιπο που παίχθηκε η ομάδα της Νέας Πολιτείας κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ, να μειώσει σε 3-2 αλλά τελικά τα τρία γκολ της Ελασσόνας αποδείχθηκαν πολλά με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν στο τέλος τη νίκη.

Tο 1–0 είχε σημειωθεί στο πρώτο μέρος με τον Ματούλα, ενώ οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με το γκολ του Τσένου. Το πρώτο ημίχρονο είχε ολοκληρωθεί με το σκορ 3–0, καθώς ο Ματούλας και πάλι βρήκε δίχτυα και πέτυχε το 3–0.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 54ο λεπτό η Νέα Πολιτεία μείωσε σε 3–1 με την κεφαλιά του Μπέλτσιου μετά από την εκτέλεση φάουλ του Αρσένη, ενώ στο 67ο λεπτό, ο Γκιουρσάνης μετά από πάσα του Μολά πέτυχε το 3 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Π.Ο.Ε. (Αλέξης Αλεξανδρής): Γκουτζουρέλας, Μίχης, Γεωργούλας Θ., Γεωργούλας Λ., Περτζιόνι, Ζυγογιώργος, Σινάπαλος, Ματούλας, Καραμάνος, Ντούφας, Γαλάτος (77′ Τσένος).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μαγαζιώτη, Λιούσκας, Παπαμάνος, Τσούπρος (70′ Σγουραλής), Ζαφειρούλης, Μπατζέλας (82′ Μπανός), Μολάς, Αρσένης, Γκιουρσάνης, Καλτσάς, Μπέλτσιος.

Διαιτητική τριπλέτα: Καρδούλας, Τσιρογιάννης, Γκόγκος.