Ο Κέβιν Χιούσα χάρισε τη νίκη στο Αρμένιο!

Ο Κέβιν Χιούσα έδωσε τη νίκη στην Δόξα Αρμενίου στο εκτός έδρας ματς κόντρα στην Ομόνοια για το τελικό 2-3. Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κέβιν Χιούσα με σουτ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0-1.

Στην επανάληψη και στο 57΄ο Καρακούλιας έκανε πέναλτι στον Καψούρη. Την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Κέβιν Χιούσα έκανε το 0–2. Στο 62΄από σέντρα του Βασίλης Ξέρα, ο Κέβιν Χιούσα και πάλι από κοντά σκόραρε, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0–3.

Μετά το 0-3, με τη σέντρα ο Γκόνας μείωσε με πλασέ από πλάγια δεξιά μέσα περιοχή μετά από ατομική ενέργεια του σε 1–3, για να έρθει ο Γιαννάκος που με κεφαλιά από σέντρα του Γκόνα έκανε το 2–3!

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Καρακούλιας, Γκόνας, Κόκκοβας, Αγγλόπουλος, Νάνος, Τζήμας, Μπέτσης, Μακρυνίκας, Βούκουτος, Πλίτσης (46′ Αργύρης), Γιαννακός.

Δόξα Αρμενίου (Βασίλης Ξέρας): Κουβελάς, Ψάρας, Γιανούχος, Καραμπουτάκης, Σεσκλιώτης, Καψούρης, Χιούσα, Ρενάτο, Καμπανάς, Στούκας (62′ Ξέρας), Χατζής.

Διαιτητική τριπλέτα: Τζιμούρτος, Πατσης, Κομισόπουλος.