Εδραιώθηκε στην κορυφή το Κιλελέρ!

Μεγάλο παιχνίδι έγινε ανάμεσα στο Μελισσοχώρι και το Κιλελέρ με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν με σκορ 0-2 και έτσι εδραιώθηκαν στην κορυφή!

Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας πήρε τρεις ακόμη βαθμούς, φτάνοντας συνολικά τους 31. Από την άλλη το Μελισσοχώρι παρέμεινε στους 23 βαθμούς, πέφτοντας ταυτόχρονα στη 3η θέση του πρωταθλήματος, καθώς δεύτεροι πλέον είναι οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας! Στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αποστόλης Κασσιός σούταρε, η μπάλα κόντραρε στη πλάτη του Τσακουρίδη, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Κιλελέρ, κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη, όταν στο 58ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Φόντας Καναλιώτης, με σουτ στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Αποστόλη Ζιόμπουρα διαμόρφωσε το τελικό 0–2.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Ζούμπος, Λάιος, Τσακουρίδης, Λόζος Κ. (46′ Ζαφειρίου), Παραφέστας, Μπαρτζώκας, Νούσιας (46′ Χατζής), Τοσιούδης, Δημόπουλος, Μητσιάκος (65′ Βαλώζος), Λιάγκας.

Α.Ε. Κιλελέρ (Βασίλης Δραγατζίκης): Κουκουφίκης, Ζιόμπουρας Θ., Καραΐσκος, Κοκότσικας, Γουρνάρης, Γκέκας, Χατζόπουλος (77′ Μπερσιάνης), Γούσης, Καναλιώτης (62′ Χατζηλαδάς), Ζιόμπουρας Απ. (68′ Θεοδωρόπουλος), Κασσιός.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιτσανούδης, Τσακνάκη, Παπαγιαννόπουλος.