Εμφατική νίκη ο Π.Ο.Ε.

Ο Π.Ο. Ελασσόνας νίκησε τον Ηρακλή Χάλκης με το εμφατικό 7-0. Τρία γκολ ο Ελευθεριάδης, δύο ο Ματούλας και από ένα οι Μπούσιος, Τσένος. Μονόλογος για τον Π.Ο.Ε. Στο 15' την αρχή την έκανε ο Ματούλας.Μετά στο 20' και στο 35' θα σκοράρει ο Ελευθεριάδης για το 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη δεν σταμάτησαν οι γηπεδούχοι. Στο 50' ο Ματούλας το 4-0, στο 60'ο Ελευθεριάδης με το τρίτο προσωπικό του το 5-0, στο 70' ο Τσένος το 6-0 και το τελικό 7-0 ο Μπούσιος στο 80'.

Π.Ο.Ε. : Μίγδανης, Κυρίτσης Γ., Καραούλης, Μπούσιας, Πριτζόνι, Συνάπαλος, Καραμάνος (65' Ντούφας), Κυρίτσης Θ. (80' Ζυγογιώργος), Ελευθεριάδης (75' Καλτέκης), Ματούλας, Τσένος.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πράπας, Σταμάτης, Διμολάρι, Μόκας, Νταμύτρος, Τσακαβίτης (70' Γκογκότσης), Ραπτοτάσιος, Κατσιάνας (65' Τραμπάκουλας), Συκαλιάς (60' Δεπάστας), Βογιατζής, Λιντέρης.

Διαιτητική τριπλέτα: Διαμλαντης, Καραμπούλας, Πατέτσος.