Χρυσή αλλαγή ο Ζαγγανάς

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων νίκησε στην έδρα του τον Σμόλικα Φαλάνης με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ το έβαλε ο Ζαγγανάς στο 75' ενώ είχε περάσει αλλαγή στο 55'. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κομισόπουλος απείλησε για τους γηπεδούχους ενώ απο την άλλη οι Κακαβλιτσης τετ-α-τετ και ο Κόκρας.

Στην επανάληψη ο Αχιλλέας μπήκε καλύτερα και κατάφερε να σκοράρει. Η αλλαγή του Τάκη Παραφέστα βγήκε «χρυσή» αφού ο Ζαγγανάς θα πάρει την πάσα από τον Νεμπεγλέρα και θα κάνει το 1-0.Ο Κακαβίτσης προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσα δίχως αποτέλεσμα ενώ ευκαιρίες για δεύτερο γκολ είχαν οι Νεμπεγλέρας και Πλιάγκας.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Γκικούδης, Οικονόμου, Τσιανάκας, Καραμπούζης, Κουρούμαλος, Κομισόπουλος, Τλούπας (70′ Τσετιροκλής), Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας (74′ Κακαζούκης), Μπένος, Λύτρας (52′ Ζαγγανάς).

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Μόρας, Δολιάνης, Μπουζούκας, Μάρκου, Κολοβός Κ. (85′ Λιανός), Πατσής, Κόκρας, Κακαβίτσης, Τανάγιας Β., Σκούπρας (60′ Τανάγιας Χρ.), Δάσσιος (75′ Νινόπουλος).

Διαιτητική τριπλέτα: Μπουρουζίκας, Νίκζας, Τσαπράζης.