Παλικαρίσια νίκη για την Ακαδημία

Η Ελπίς Μεσοχωρίου φιλοξένησε την Ακαδημία Τυρνάβου και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και φαίνεται να βρήκαν τον καλό τους εαυτό.

Του Βασίλη Παπαχατζή

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Βίδρας θα βρει τον Στάμου και αυτός με σουτ θα κάνει το 0-1. Από εκεί και πέρα χάθηκαν ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ με τους Μπάκο, Λόζο και Στάμου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άρχισαν όπως και στο πρώτο.Δηλαδή με γκολ. Ο Στάμου θα ανατραπεί στην περιοχή και ο Λόζος θα ευστοχήσει για το 0-2. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1-2 στο 93' με ευστοχο πέναλτι του Τσιάρα που το κέρδισε νωρίτερα ο Σαπουνάς.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Νίκος Χρόνης): Πατσιτός, Ντόκος, Φράντζας, Νεράντζης (71′ Καρακώστας), Χρόνης Γ. (62′ Φακίτσας Β.), Τσιάρας, Μαργκούγιας, Κουζιώνης (46′ λ.τ. Καλογιάννης), Φακίτσας Σωκ., Σαπουνάς, Σιαμαντούρας.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Σαμπανλάρι, Ντούρος, Μπάκος Κ., Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Παπαχατζής, Στάμου, Βίδρας, Λόζος, Μπάκος Ι., Φουρκιώτης.

Διαιτητική τριπλέτα: Γιάντσης, Τσακνάκη, Τέγος Α.