Είχε κέφια στο πρώτο ο Παλάσκας

Ο Απόλλων Λάρισας πέρασε και απο την έδρα του Αβέρωφ Λάρισας με σκορ 1-3. Ο Παλάσκας κλείδωσε την νίκη στο πρώτο ημίχρονο με δύο προσωπικά του γκολ. Μόλις στο 7ο λεπτό ο Μπόντε θα βρει τον Παλάσκα και αυτός θα κάνει το 0-1. Στο 40' ο ίδιος μετά απο κόρνερ του Κυριάκο θα κάνει το 0-2 με κεφαλιά.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52' ο Κυριάκος θα κάνει την σέντρα και ο Κουβελάς θα κάνει το 0-3 ενώ στο 60' ο Κυριάκος είχε δοκάρι. Οι γηπεδούχοι απλά μείωσαν στο 80' σε 1-3 με τον Ελευθέρογλού Γ. μετά από πάσα του Χατζή.

Αβέρωφ Λάρισας: Μάνος, Γκουτσιούδης, Ντελόπουλος, Γεννητσεφτσής, Καραγιώργος, Ζαφειρούλης (70′ Καραλής), Παππάς, Κουτσάκης, Χατζής Κ., Γιώργης (65′ Μπέτσιος), Ελευθέρογλου.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Αντωνόπουλος, Γιαννακόπουλος, Λιλολάρι, Φλωρός, Κουρδής Γ., Παλάσκας, Κούρο, Κουβελάς (70′ Ιωαννίδης), Κυριάκος, Μπόντε (60′ Χαρούλης).

Διαιτητική τριπλέτα: Βλιώρας, Καρακώστας, Πατέτσος.