Διπλό η Γλαύκη

Απέδρασε απο την δύσκολη έδρα της Αστραπής Ν. Πολιτείας η Δάφνη Γλαύκης με σκορ 1-4. Μόλις στο 7ο λεπτό ο Αγγελακόπουλος θα κάνει το 1-0 με δυνατό σουτ.Στο 12' ο Φώτος θα κερδίσει πέναλτι και ο ίδιος θα το κάνει γκολ για το 0-2 ενώ το 0-3 θα γίνει 5' λεπτά μετά απο τον Μπατσογιάννη. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες με τους Γκιουρσάνη, Αρσένη και Μπέλτσιο.

Στην επανάληψη είχαμε μόνο το γκολ. Στο 80' μετά απο συνδιασμό Βεργή-Φώτο ο τελευταίος θα βρεί τον Σπαούλη και αυτός με κεφαλιά θα κάνει το τελικό 1-4.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιώργος Καφφές): Μαγαζιώτης, Λιούσκας, Γκιουρσάνης, Παπαμάνος, Σγουραλής, Μολάς, Μπατζέλας, Αρσένης, Καλτσάς, Μπάνος (46′ Καρκαντάς), Μπέλτσιος.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Σκύφτας): Κουκούτσης, Τσιώλης Ευάγγ., Μουμίν, Υφαντής, Καραχάλιος, Βεργής, Κολιοφούτης (70′ Σπανούλης), Αγγελακόπουλος (80′ Μητροδήμος), Τσιώλης Ν., Μπατζογιάννης, Φώτος.

Διαιτητική τριπλέτα: Καραγιάννης Χρ., Γκαρέλης, Παραφέστας.