Απέδρασε από το Καλοχώρι με Κακαβίτση

Το γκολ του Κακαβίτση έδωσε το διπλό στον Σμόλικα Φαλάνης στην έδρα της Αναγέννησης Καλοχωρίου. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Μανάκα, Φούντα και Μπούνα ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους Νούφα και Κακαβίτση.

Στην επανάληψη ο Κακαβίτσης μετά την εκτέλεση κόρνερ του Κολοβού Χ. θα πάρει την κεφαλιά και θα κάνει το 0-1 στο 61'. Απο εκεί και πέρα το Καλοχώρι έχασε ευκαιρίες να ισοφαρήσει με τον Ταρταμπούκα. Μάλιστα διαμαρτύρονται για ένα γκολ που τους ακύρωσαν και για ένα πέναλτι που δεν τους δώθηκε.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βαγγέλης Μπιρσίμης): Μιγδάνης, Τσιαντούλης, Μηλιόπουλος (65' Παιδής), Έξαρχος, Νεστορίδης, Σπυρόπουλος (75' Λουκανίκας), Βενέτης (80' Δάκτυλας), Φούντας, Ταρταμπούκας, Μακανίκας, Μπούνα.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Γραβάνης, Λιάνος, Σκούπρας, Μάρκου, Κολοβός Κ., Τανάγιας Χ. (75' Τανάγιας Β.), Κολοβός Χ., Κόκρας (45' Πατσής), Κακαβίτσης, Ντούφας, Μπάσιος (90' Δολιάνης).

Διαιτητική τριπλέτα: Bλιώρας, Ακρίβος, Τέγος Αγγ.