Τρία γκολ τρεις βαθμοί για τον Αχιλλέα

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων επικράτησε με σκορ 3-0 τον Ηρακλή Χάλκης στην έδρα του. Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι χάνοντας δύο ευκαιρίες με τον Βούλγαρη και δύο με τον Ζαγγανά ενώ ο Ηρακλής με τους Ραπτοτάσιο και Μόκα.

Το 1-0 θα γίνει στο 24' όταν ο Χαβίλας θα διώξει πάνω στην πλάτη του Λιντέρη και η μπάλα θα καταλήξει στα δικά του τα δύχτια.Το 2-0 θα γίνει πέντε λεπτά μετά απο το δυνατό σουτ του Βούλγαρη ενώ το τελικό 3-0 θα γίνει στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55' με την σέντρα-σουτ του Μπένου.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσοκέρας, Οικονόμου, Τλούπας, Καραμπούζης (65' Πατσιούρας), Φιλιππούλης, Νεμπεγλέρας, Κομισόπουλος, Τσετιροκλής, Μπένος (70' Μαλάκος), Ζαγγανάς.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Χαβίλας, Σταμάτης, Ντιμολάρι, Νταμήτρος (64' Ντινούλης, Βογιατζής Σ. (67' Κατσιάνας), Τσακαβίτης, Ραπτοτάσιος, Μόκας, Συκαλιάς (72' Τραμπάκουλας), Βογιατζής Χ., Λιντέρης.

Διαιτητής: Κουκούλης. Βοηθοί: Αρχοντής, Παλαμίδας