Μεγάλη νίκη της Ολύμπια μέσα στο Ν.Ρύσιο

Καλύτερη στα κρίσιμα σημεία η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 59-63.Η λαρισινή ομάδα ξεκίνησε καλύτερα και στο 3' προηγήθηκε με 0-8, όμως η Αναγέννηση στο 6' ισοφάρισε σε 8-8 και το δεκάλεπτο έκλεισε με 15-16. Η είσοδος της Αθανασιαδου (άμυνα) και της Μαραγκού (επίθεση) κρατούσαν το Νέο Ρυσιο κοντά στο σκορ και έκλεισε το ημίχρονο με 28-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκορ… άλλαζε χέρια όμως η τριπλετα Πετριδου, Ναστου και Μαραγκού οδήγησε στο να κλείσει το 30' με 53-49. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση έπαθε μπλακ-άουτ επιθετικά καθώς πετυχε μόλις δύο τρίποντα με την Πετριδου και η Χαβαλέ με κόψιμο στα 8" και με δυο βολές διαμόρφωσε το 59-63.

Από την Αναγέννηση έλειπαν οι Αγαθαγγελιδου, Βασιλειαδου, Μουρτου ενω απο την Ολύμπια, η Κουτσουνουρη τραυματίστηκε στο 16'12 και επανήλθε στο 33'12".

Δεκάλεπτα: 15-16, 28-31, 53-49, 59-63
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Ζαχαριάδης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Αποστολίδου-Μύρβαλη): Μαραγκου 9(1), Πετρίδου 13(3), Νάστου 12(1), Ταυροπούλου 4, Τζίκου 9, Καζαντζή Σπ. 5(1), Αθανασιάδου, Βασλαματζή 7(1).

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη 6, Δεληγιάννη 16, Κουτσουνούρη 8, Χαβαλέ 14, Ράπτη, Κυριτσάκα 11(1), Σουλιώτη 6, Καλίδη 2.