Ένα βαθμό με Συνάπαλο

Αετός Μακρυχωρίου και Π.Ο.Ε. ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Η ισοφάριση για την Ελάσσονα ήρθε στην εκπνοή του αγώνα με τον Συνάπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα. Έτσι στο 20’ ο Κούσιος θα πετύχει το δοκάρι και ο Γκαραλιάκος στην επαναφορά θα κάνει το 1-0. Το 2-0 θα γίνει δέκα λεπτά μετά με τον Δαλαμπύρα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν. Στο 75’ ο Καραμάνος θα μειώσει σε 2-1.Οι γηπεδούχοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες με τους Τέα και Γκαραλιάκο. Και στο τέλος ο Συνάπαλος θα φέρει το ματς στα ίσα για το τελικό 2-2.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κουβούσης, Πίκος, Δάσιος Γ., Πολύζος, Γκαμπέτας, Παπαδημητρίου, Καλπιέας (62’ Αργύρης), Γκαραλιάκος (89’ Δάσιος Δ.), Τέας, Δαλαμοπύρας, Κουσιόρας (60’ Παυλόπουλος).

Π.Ο.Ε. (Γιώργος Καλτέκης): Γκουτζουρέλας, Κυρίτσης Γ., Γκαραβέλης, Μπούρσας, Περτζιόνη, Ματούλας, Ελευθεριάδης, Συνάπαλος, Τσάνος, Καλτέκης, Μηνάς.

Διαιτητής: Χήτος. Βοηθοί: Καρακώστας, Δεληγιάννης Αλ.