The Παλάσκας «show»

Ο Απόλλων Λάρισας φιλοξένησε τον Φαλανιακό και τον κέρδισε με το εμφατικό 7-1. Πρωταγωνιστής ήταν ο Παλάσκας που κέρδισε ένα πέναλτι και σκόραρε 4 τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν. Στο 12’ ο Σουλιώτης με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Μπλέντι θα κάνει το 0-1. Όμως μετά ο Απόλλων ήταν καταιγιστικός.

Ο Παλάσκας σκόραρε τρία γκολ σε 15 λεπτά! Πρώτα στο 25’ για το 1-1 , στο 33’ το 2-1 και στο 40’ το 3-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Παλάσκας θα κερδίσει πέναλτι στο 57’ και ο Κυριάκος θα το κάνει γκολ για το 4-1. Ο ίδιος θα κάνει το 5-1 στο 67’ για να έρθει πάλι ο Παλάσκας στο 70’ για το 6-1. Το τελικό 7-1 θα γίνει από τον Κουβελά στο 80’. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Μπλέντι.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Αντωνόπουλος (60′ Νάτσης), Γιαννακόπουλος, Σκάκος, Κολιός, Κουρδής Γ., Παλάσκας, Κούρο, Νάστας (58′ Κουβελάς), Κυριάκος, Μπόντε (74′ Χαρούλης).

Φαλανιακός (Φερραίος Γιαννακός): Πουτσιάκας, Λιλολάρι, Βαρσάμης, Σουλιώτης, Δαλακώνης, Λυγούρας, Πανταζής (60′ Φατούρας), Μπλέντι, Ιγγλέζος (71′ Καρυώτης), Αλεξανδρής (75′ Κόκκινος), Αλατάς.

Διαιτητής: Τζήλος. Βοηθοί: Ακρίβος, Γιάντσης.