Δεν έφτασε ο Αποστόλου

Ο Ηρακλής Χάλκης φιλοξένησε την Αστραπή Ν. Πολιτείας με το σκορ να μένει στο 2-2. Για τους φιλοξενούμενους και τα δύο γκολ τα έβαλε ο Αποστόλου.

Στο 10ο λεπτό ο Αποστόλου με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ για την Ν. Πολιτεία. Αυτό ήταν και μοναδικό γκολ στο ημίχρονο. Στην επανάληψη τώρα οι γηπεδούχοι να ισοφαρίσουν με τον Βογιατζή Χ. στο 68’ σε 1-1.

Όμως ο Αποστόλου στο 77’ με σουτ θα κάνει το 1-2. Το τελικό 2-2 θα γίνει στο 79’ με σουτ του Ραπτοτάσιου. Να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα λόγο αποβολής του Ψωμολιά στο 73’.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πράππας, Σταμάτης, Τραμπάκουλας, Νταμίτρος, Βογιατζής Σ., Κακαβίτσης (82’ Κατσιάνας), Ραπτοτάσιος (88’ Κωστούλας), Ντινούδης, Μόκας, Βογιατζής Χ., Συκαλιάς (63’ Λυντέρης).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Μαγαζιώτης, Γαρουφαλλιάς, Παπαμάνος, Ψωμολιάς, Λιούσκας, Μολάς, Μπαντέλας (85’ Καλτσάς), Γκιουρσούμης (75’ Καρκαντάς), Σπανός (80’ Σουλτούκης), Κοταρέλας, Αποστόλου.

Διαιτητής: Κορέστης. Βοηθοί: Παραφέστας, Τσακνάκης.