Ο Χαρούλης έδωσε την πρόκριση στον Απόλλωνα

Οι Αμπελόκηποι φιλοξένησαν τον Απόλλων Λάρισας και ηττήθηκαν με 0-1. Δυσκολεύτηκε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα ο Απόλλων αφού το γκολ σημειώθηκε στο 85’. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε γκολ. Οι γηπεδούχοι όμως είχαν ευκαιρίες με τους Τσούγκα και Μπαμπατζία.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά. Χάμενες ευκαιρίες είχαν οι Παλάσκας, Πόντε, Νάστας και Χαρούλης ενώ για τους Αμπελόκηπους ο Ντελαρόζα. Ένα τέταρτο πριν την λήξη του αγώνα ο Χαρούλης θα σκοράρει για το τελικό 0-1.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Μπονόμι, Γούτος, Δούκας, Καραούλης, Μπλάνας (70’ Αθανασάκης), Δώνος, Μπαμπατζιάς, Ποτόσογλου (80’ Κωστομερίδης), Τριτάτης (65’ Σαγάνης), Ντελαρόζα, Τσούγκας.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Κουρδής Αν., Ηλιούδης (50’ Αντωνόπουλος), Σάρα (55’ Κυριάκος), Τάκος, Κολιός, Νάστας, Κουρδής Γ., Παλάσκας, Πόντε, Χαρούλης, Αργύρης (60’ Νάτσης).

Διαιτητής: Αγγελούλης. Βοηθοί: Δεληγιάννη Αλ., Διαμάντης.