Ο Τλούπας μοίρασε τους βαθμούς

Η Δόξα Βλαχογιαννίου φιλοξένησε τον Αχιλλέα Φαρσάλων για την 14η αγωνιστική με τελικό σκορ 2-2. Η ισοφάριση ήρθε για τον Αχιλλέα στο 90’ από τον Τλούπα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που θα ανοίξουν το σκορ στο 27’ με μία σέντρα σουτ του Κουρούμαλου. Η απάντηση ήρθε δύο λεπτά μετά με τον Ζηρδέλη να δέχεται την πάσα από τον Κοντοθανάση Δ. και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Από το 32’ ο Αχιλλέας αγωνιζόταν με δέκα αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μπένος. Ευκαιρίες χάθηκαν και από τους δύο. Η Δόξα κυρίως με τους Λιόλιο και Ζηρδέλη ενώ από την άλλη οι Κουρούμαλος, Βούλγαρης και Πλιάγκας.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 66’ οι γηπεδούχοι θα κάνουν την ανατροπή με ατομική προσπάθεια του Λίολιου. Το τελικό 2-2 θα γίνει στο 90’ με δράστη τον Τλούπα που με προβολή θα σκοράρει.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Xαλκιάς, Βόγλης, Αθανασούλας, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος, Κοντοθανάσης Δ. (83’ Μήσιος Μ.), Ζηρδέλης, Πατσιωτός (80’ Κοκόμπελης), Αλεξίου (71’ Γκουρουμπίνος).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Γκικούδης, Τσιανάκας, Τλούπας, Καραμπούζης (78’ Ζαγκανάς), Κουρούμαλος, Κομισόπουλος (55’ Τσιτιροκλής), Νεμπεγλέρας, Μπένος, Μπλατσέρης, Βούλγαρης, Μαλάκος (63’ Πλιάγκας).

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος. Βοηθοί: Καρακώστας, Νίκζας.