Διπλό στην επανάληψη το Αβέρωφ

Ο Π.Ο.Ε φιλοξένησε το Αβέρωφ Λάρισας και ηττήθηκε με 0-2. Και τα δύο γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε καμία αξιοσημείωτη ευκαιρία και κανένα γκολ.

Στην επανάληψη όμως και συγκεκριμένα στο 46’ ο Χατζής θα ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους με ένα σουτ έξω από την περιοχή ενώ το τελικό 0-2 θα γίνει στο 66’ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Σχοινάς.

Π.Ο.Ε. (Γιώργος Καλτέκης): Μιγδάνης (55′ Γκουτζουρέλας), Κυρίτσης Ι., Γκαραβέλης, Μπούσιας, Γεωργούλας, Σινάπαλος, Τσένος, Σισμανίδης, Καραμάνος, Ντούφας, Ματούλας.

Αβέρωφ Λάρισας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μάνος, Γκουτσιούδης, Κωδέλι (55′ Μούτσιος), Γεννητσεφτσής, Κωφός, Ράπτης, Κουτσάκης (80′ Χατζής Β.), Γιώργης, Σιαμαντούρας, Σχοινάς, Χατζής Κ.

Διαιτητής: Ντελέζος Ι. Βοηθοί: Αναστασίου, Χατζηλιώντας.