Κέρδισε και διατηρήθηκε ψηλά η «Πέλα»

Εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2 πήρε η Πελασγιώτιδα μέσα στην Υπέρεια, απέναντι στην τοπική Δόξα για τον 3ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ στο 65’ με τον Δαμασιώτη, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Κατσιάβας έκανε το 0-2. Από εκεί και πέρα, η Υπέρεια, κατάφερε μόνο να μειώσει σε 1-2 με τον Τσιανάκα, στο 88ο λεπτό.

Τέλος, να σημειωθεί, ότι η Υπέρεια, έχει παράπονα από την διαιτησία, για ένα πέναλτι που οι άνθρωποι της ομάδας θεωρούν ότι δεν τους δόθηκε και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.

Δόξα Υπέρειας (Αποστόλης Παπαδόπουλος): Σκαντζούρης, Ευθυμιάδης (60’ Τσιούρης), Μαργαριτόπουλος, Ζαχόπουλος, Γούναρης, Γκατζόγιας, Τέμας (70’ Κερμελίδης), Παλιούρας, Τασιόπουλος, Βαΐτσης (75’ Παπαδόπουλος), Τσιανάκας.

Πελασγιώτιδα (Γιώργος Χατζής): Κουτσουνάκης, Κατσιάβας, Μιχαήλ, Κιος Σ., Τέλιος, Τσαβαλιάς, Δαμασιώτης, Γελαλής, Αναστασίου, Κατράνας, Τσέλα.

Επίσης αγωνίστηκαν: Δόλγυρας, Τεκέδης, Λαζαρίδης.