Το «καθάρισε» στο δεύτερο η Ανθούπολη

Νίκη με σκορ 2-0 πήρε η Ανθούπολη, απέναντι στους Καλαρρύτες, για τν 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ. Οι δύο ομάδες, είχαν αρκετές ευκαιρίες στο παιχνίδι, ωστόσο, οι γηπεδούχοι, ήταν αυτοί που ευτύχησαν να σκοράρουν και να κερδίσουν.

Η ομάδα του Θανάση Αθανασόπουλου, είχε δοκάρι στο 15ο λεπτό, με τον Παυλίδη, ενώ δοκάρι είχαν και οι φιλοξενούμενοι με τον Σακογιάννη.

Από εκεί και πέρα, στο δεύτερο μέρος, ο Σκορδίλης σημείωσε το 1-0 για την Ανθούπολη στο 60ο λεπτό, ενώ επτά λεπτά αργότερα, ο Μίχος έκανε το 2-0, διασφαλίζοντας την νίκη για την ομάδα του.

Ανθούπολη (Θανάσης Αθανασόπουλος): Χάμος, Σελήνης, Αντωνόπουλος, Νίκου, Αθανασίου (50’ Μίχος), Παυλίδης, Μπάρκας (65’ Χατζηρούφας), Βλησαρούλης, Σκορδίλης, Μαρβατάι, Τσότσικας.

Καλαρρύτες (Κώστας Ρεντούμης): Βλητσάκης, Φασούλας (65’ Στρατής), Μενάγιας, Ρούμπος, Μουστάκας, Κουλούρης (35’ Μικερτζής, λ.τ.), Κίτσιος, Κοταρέλας (70’ Τζουβάρας), Βιλανάκης, Σακογιάννης, Δασκαλόπουλος.

Διαιτητής: Παλαμίδας Βοηθοί: Τζιόλας, Κωτσόπουλος.