Από ένα γκολ και...βαθμό

Από ένα γκολ σκόραραν Σμόλικας Φαλάνης και Αετός Μακρυχωρίου. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι αλλά στην επανάληψη ήρθε η ισοφάριση απο τον Καλπία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και σκόραραν πρώτοι. Στο 35ο λεπτό ο Κόκρας θα πλασάρει για το 1-0 που θα ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως η εικόνα άλλαξε. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Δαλαμπύρα, Πίκο και Νικούλη για να έρθει ο Καλπίας στο 60’ με κεφαλιά να γράψει το τελικό 1-1.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Μόρας, Πατσής, Μάρκου, Κολοβός Κ., Δολιάνης (55′ Τανάγιας Χρ.), Λιάνος, Κολοβός Χρ., Ντούφας, Κόκρας (75′ Στυμονιάρης), Κακαβίτσης, Δάσσιος.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κωνσταντίνου, Τίκος (89′ Δάσσιος Δ.), Καλπίας, Δάσσιος Ι., Πολύζος, Αργύρης, Τέας (85′ Κουσιώρας), Παπαδημητρίου, Νικούλης, Δαλαμπύρας, Γκαραλιάκος (70′ Γκαμπέτας).

Διαιτητής: Τσιοφλίκη. Βοηθοί: Παπαδημητρίου, Δεληγιάννη Αλ.