Διπλό με Λυμπίκη το Ελευθεροχώρι

Ο Κεραυνός Δένδρων φιλοξένησε το Μεγάλο Ελευθεροχώρι και ηττήθηκε με 0-2. Πρωταγωνιστής ήταν ο Λυμπίκη αφού πέτυχε ένα γκολ και μία ασίστ.

Του Βασίλη Παπαχατζή

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους γηπεδούχους όπου είχαν πολλές ευκαιρίες κυρίως με τους Μπακού, Καλέση Απ. και Γκαντρή. Στην επανάληψη το παιχνίδι ισορρόπησε. Τα Δέντρα απείλησαν 2 φορές με τον Μπακού, τον Γκαντρή και τον Παπαδημητρίου χωρίς αποτέλεσμα.

Από την άλλη 3 χαμένα σουτ από τον Θανασούλη στην αρχή του ημιχρόνου. Το 1-0 το έκανε ο Λυμπίκης με κοντινό πλασέ στο 70’ και το τελικό 0-2 θα το κάνει στο 95’ ο Γραμμένος μετά από πάσα του Λυμπίκη.

Κεραυνός Δένδρων (Φάνης Μπαντραλέξης): Κωστόπουλος, Ζώγκος, Κουτσογιάννης, Αγγέλης, Σκριάπας, Καλέσης Αχ. (78’ Βόραδας), Τσούτσος (70’ Τασιούλας), Γκάτης, Μπακού (82’ Παπαδημητρίου), Γκαντρής, Καλέσης Απ.

Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου: Γιαννακός, Μητούλας, Γραμμένος Α., Λυμπίκης Α., Παπάς, Γεωργάκης, Βαλιάκος, Λυμπίκης Ηλ., Θανασούλας (89’ Γραμμένος Β.), Χατζής(77’ Γιαννακός Α.), Ξεφτέρης (70’ Δαλώσης).

Διαιτητής: Σουλιώτης. Βοηθοί: Τάνας, Παπαχατζής.