Πίστεψε στην έκπληξη και «Δοξάστηκε»

Νίκη με σκορ 2-1 πήρε η Δόξα Ομορφοχωρίου, απέναντι στο Κιλελέρ, για την 8η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Μανώλη Γαραζανάκη, απείλησε πρώτη, όταν στο 30ο λεπτό, ένα σουτ του Πετρίκη, κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κουκουφίκη.

Στην συνέχεια, στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι σκόραραν με το «καλημέρα», μιας και στο 47ο λεπτό, ο Ασίκογλου έκανε το 1-0. Η απάντηση για το Κιλελέρ, ήρθε είκοσι λεπτά πιο μετά, όταν ο Γούσης, ισοφάρισε σε 1-1. Παρ’ όλα αυτά, το Ομορφοχώρι, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έτσι στο 69ο λεπτό, ο Ασίκογλου, με δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 2-1, χαρίζοντας το τρίποντο της νίκης στην ομάδα του.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Δημόπουλος, Τσιόγκας, Μωραΐτης, Γκαμπέτας, Ροδίτης, Τζαλαμπύρας, Κανάκης, Ιορδανίδης (75’ Κουσιώρας), Πετρίκης, Ασίκογλου (72’ Μπατάβας, λ.τ.), Τζήμουλας (85’ Μπαρμπής).

Κιλελέρ (Βασίλης Δραγατζίκης): Κουκουφίκης, Καραΐσκος, Παλάσκας, Κοκότσικας, Γουρνάρης, Γκέκας, Χατζόπουλος, Ζιόμπουρας Απ. (75’ Ζιόμπουρας Αθ.), Κασιός, Κωνσταντάς (60’ Γούσης), Χατζηλαδάς.

Διαιτητής: Κακάνης Βοηθοί: Τέγος, Γκόγκος.