Ήττα από το πρώτο για τον Δωτιέα

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε ο Δωτιέας Αγιάς, για τον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής, στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης, κόντρα στον Αιγινιακό.

Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν από νωρίς το σκορ, όταν μόλις στο 9ο λεπτό, ο Γιατζιντζόγλου, εκτέλεσε ένα κόρνερ, βρήκε τον Γουέλκαμ και αυτός με κεφαλιά σημείωσε το 1-0. Ένα λεπτό αργότερα, ο Γκούρτσας, βγήκε τετ-α-τετ με τον Παϊτέρη, τον οποίο και κέρδισε, κάνοντας το 2-0.

Το τελικό 3-0, διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος, όταν στο 40ο λεπτό, ο Γκούρτσας, μετά από μια φάση διαρκείας στην περιοχή του Δωτιέα, σκόραρε και δεύτερο τέρμα.

Αιγινιακός (Περικλής Αμανατίδης): Τόλιος, Αραμπατζής, Γιατζιντζόγλου (73’ Αχαλινόπουλος Λεων.), Δήμου, Ράτκο, Σαββίδης, Ζούρκος, Γούλεκαμ, Καρακατσάνης, Ντίντακ (78’ Αχαλινόπουλος Κ.), Γκούρτσας (55’ Δερμιτζόγλου).

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Αλεξούλης): Παϊτέρης (40’ Μπαταβάνης, λ.τ.), Παππάς, Τσακάλι, Κόκας, Γούτος (46’ Σελήνης, λ.τ.), Ντακούλας, Μεζίνι, Ραμάι, Μπαλογιάννης, Τσιρογιάννης, Τσατσαλίδης (80’ Σούλι).

Διαιτητής: Μαρόπουλος Βοηθοί: Κελεσίδης, Γιάντσης.