Με ανατροπή διατηρήθηκε στην κορυφή

Νίκη με σκορ 2-1 πήρε το Κιλελέρ, απέναντι στους Ατρόμητους/Θύελλα και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, μαζί με το Μελισσοχώρι.

Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να προηγηθούν στο παιχνίδι, όταν στο 57ο λεπτό, ο Ζιάκας με ατομική ενέργεια άνοιξε το σκορ, σημειώνοντας το 0-1. Παρ’ όλα αυτά, το Κιλελέρ, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει το τρίποντο της νίκης.

Συγκεκριμένα, στο 64ο λεπτό, ο Αποστόλης Ζιόμπουρας, εκτέλεσε ένα κόρνερ και η μπάλα με την βοήθεια και του αέρα, κατέληξε στα δίχτυα του Στεφούδη, ενώ στο 82ο λεπτό, ο Γουρνάρης κέρδισε ένα πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γούσης, κάνοντας το 2-1 και χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του.

Τέλος, να σημειωθεί, ότι το πέναλτι αυτό, αμφισβητήθηκε έντονα από την πλευρά των Ατρόμητων/Θύελλα.

Κιλελέρ (Βασίλης Δραγατζίκης): Κουκουφίκης, Ζιόμπουρας Αθ., Παλάσκας, Κοκότσικας, Γουρνάρης, Γκέκας, Χατζόπουλος, Καναλιώτης (55’ Χατζηλαδάς), Ζιόμπουρας Απ., Κασιός (63’ Καραΐσκος), Γούσης (80’ Τσαμπάζης).

Διαιτητής: Κομισόπουλος Βοηθοί: Τζιόλας, Μπιμπή.