Κανείς δεν (χ)άρηκε

Το Αβέρωφ Λάρισας φιλοξένησε τον Σμόλικα Φαλάνης με τελικό αποτέλεσμα 2-2. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Χατζή για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο 50’ με τον Δολιάνη να κάνει το 1-1 και στο 65΄τον Δάσσιο με κεφαλιά το 1-2. Δύο λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση από τον Κουτσάκη για το τελικό 2-2. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στις καθυστερήσεις.

Αβέρωφ Λάρισας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μάνος, Ζαφειρούλης, Ντελόπουλος, Γκουτζούδης, Μούσιος, Κοφός, Σιαμαντούρας, Κουτσάκης, Σχοινάς, Χατζής, Γιώργης.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Μόρας, Πατσής, Δολιάνης, Κολοβός Κ., Μάρκου, Ντούφας (60’ Στιμουνιάρης), Κολοβός Χ., Τανάγιας, Λιάνος, Κακαβίτσης, Δάσιος.

Διαιτητής: Κορέστης. Βοηθοί: Αναστασίου, Πατέτσος.