Διπλό με ανατροπή ο Απόλλωνας

Εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2 πήρε ο Απόλλωνας Λάρισας, που κέρδισε με αυτό το σκορ την Δάφνη Γλαύκης, παρά το γεγονός, ότι αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι, κέρδισαν πέναλτι με τον Βεργή στο 30ο λεπτό, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπατζογιάννης, σημειώνοντας το 1-0. Από εκεί και πέρα όμως, ο Απόλλωνας απάντησε και έτσι πέντε λεπτά αργότερα, ο Κουβελάς ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, η υπεροχή του Απόλλωνα ήταν εμφανής κι έτσι στο 67ο λεπτό, ο Μπόντε σημείωσε το 1-2 για την ομάδα της Φιλιππούπολης, που έφυγε με το τρίποντο από το παιχνίδι.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Σκύφτας): Κουκούτσης, Καραχάλιος, Τσιώλης Ευ. (80’ Τσούτσας), Αλεξανδρής (70’ Αγγελακόπουλος, λ.τ.), Υφαντής, Μπιρόλ, Κολιοφούτης, Βεργής, Φώτος, Μπατζογιάννης, Τσιώμης (46’ Τσιώλης Νικ.).

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Αντωνόπουλος, Γιαννακόπουλος, Φλώρος, Κολιός (70’ Σκάκος), Κούρο, Κουρδής, Κουβελάς (85’ Νάτσης), Κυριάκος, Μπόντε (89’ Καρακώστας), Παλάσκας.

Διαιτητής: Αγγελούλης Βοηθοί: Τέγος, Καραμπούλας.