Με «Κόκο» το Βλαχογιάννι

Η Δήμητρα Γιάννουλης φιλοξένησε την Δόξα Βλαχογιαννίου και έχασε με σκορ 0-1. Το μοναδικό γκολ που έκρινε το παιχνίδι το έβαλε ο Κοκόμπελης.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο. Μετά από τις χαμένες ευκαιρίες των Λιόλιου και Ζηρδέλη ο Κοκόμπελης στο θα κάνει το 0-1 με υπέροχο κατέβασμα με το στήθος και ψύχραιμο πλασέ στο 42’.

Στην επανάληψη είχαν ευκαιρίες και για το δεύτερο γκολ αλλά χάθηκαν από τους Πατσιωτό και Αλεξίου. Έτσι το τελικό σκορ θα είναι 0-1.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Παναγιωτόπουλος, Γκουντρουμπής, Καλούσης, Εμμανουήλ, Μηνάς, Μπαμπάλης (50’ Μανάκας), Θώμος, Γκαλγκανόπουλος, Μακρής (36’ λ.τ Χατζηγεωργίου), Κατσαράκας, Αμπατζίδης (70’ Παλάτζας).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χαλκιάς, Αλεξίου, Αθανασούλης, Σουφχάρας, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος (89’ Μήσιος Δ.), Κοντοθανάσης, Ζηρδέλης (85’ Ξεφτέρης), Πατσιωτός, Κοκόμπελης (80’ Κορομπίνος).

Διαιτητής: Γκάγκας. Βοηθοί: Τσακνάκης, Παραφέστας.