Μπεριτζάς: «Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτά τα παιδιά»

Ο τεχνικός του Οικονόμου Τσαριτσάνης κ. Τάσος Μπεριτζάς μετά το τέλος του αγώνα με τον Δωτιέα Αγιάς τόνισε: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου γιατί γι’ ακόμη μία φορά έδειξαν πόσο ομάδα είμαστε, βέβαια στο πρώτο ημίχρονο έπρεπε να τελειώσουμε το παιχνίδι και αυτό θα πρέπει να μας γίνει μάθημα έτσι ώστε να μην φτάνουμε στο τέλος να αναζητούμε τη νίκη σε ένα παιχνίδι που στο μεγαλύτερο διάστημα ήμασταν καλύτεροι, πολλά λεπτά παίξαμε σύγχρονο ποδόσφαιρο.

Η ουσία είναι να βάζεις την μπάλα στα δίχτυα πράγμα που δεν κάναμε ακόμη και στο 2-1 είχαμε κλασσική ευκαιρία και στο 2-2 είχαμε πάλι ευκαιρίες. Χαιρόμαστε γι’ αυτή τη νίκη ήταν σημαντικοί οι βαθμοί για τη συνέχεια, ένα μεγάλο μπράβο σε αυτά τα παιδιά. Τώρα κατάλαβα γιατί η ομάδα της Αγιάς έφερε όλα τα αποτελέσματα μέχρι τώρα, γιατί αυτό που μπορεί το παίζει μέσα στο γήπεδο, είναι μαχητές, τίποτα δεν είναι τυχαίο που έφτασε ως εδώ. Εύχομαι στην ομάδα της Αγιάς και στον φίλο μου το Γιάννη να καταφέρουν την παραμονή όπως και εμείς».