Ο Ηρακλής τις ευκαιρίες το Αβέρωφ το τρίποντο

Ο Ηρακλής Λάρισας φιλοξένησε το Αβέρωφ Λάρισας και ηττήθηκε με 0-1.Μοιραίος για το Αβέρωφ ο Χατζής αφου σκόραρε το γκολ της νίκης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδολυχοι έχασαν δυό κλασσικές ευκαιρίες με τους Φιλλίπου και Τσιάτα. Οι φιλοξενούμενοι απο την άλλη απείλησαν χωρις αποτέλεσμα με τον Γιώργη.

Στην επανάληψη στο 60’ συγκεκριμένα ο Χατζής με ένα δυνατό σουτ θα κάνει το 0-1 για την ομάδα του. Ο Ηρακλής είχε ευκαιρίες να ισσοφαρήσει με τους Πότση και Τσιάτα να μην σκορράρουν.

Ηρακλής Λάρισας (Νίκος Βλαχούλης): Καλαμάτας, Ορλάντο, Μπαλαμούτης (65’ Λαβαντζιώτης), Αρχοντής, Λιάκος, Ταχτεμερίδης. Μπάμης, Παπαδήμου (75’ Μαυρομάτης), Τσιάτας (85’ Κατσαρός), Φιλίππου, Πότσης.

Αβέρωφ Λάρισας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μάνος, Γιαννιτσεφτής, Τελόπουλος, Ζαφηρούλης, Μούτσιος, Κοφός, Κουτσιάκας (65’ Γκουτσιούδης), Σχινάς, Ελευθέρογλου (85’ Ράπτης), Γιώργης, Χατζής(70’ Σαμαντούρης).

Διαιτητής: Μπουρουζίκας. Βοηθοί: Νίκζας, Αρχοντής.