Ξύπνησε στο δεύτερο ο Δαμασιακός

Ο Δαμασιακός φιλοξένησε και κέρδισε την Δάφνη Γλαύκης με 1-0. Το μοναδικό γκολ το πέτυχε ο Καρακάνος στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες. Ο Φώτος για τους φιλοξενούμενος απείλησε αλλά ο Μαστροδήμος θα κρατήσει το 0.

Στην επανάληψη το Δαμάσι είχε το πάνω χέρι. Πρώτα είχε δοκάρι με τον Μπακαΐμη στο 60’ για να έρθει δέκα λεπτά μετά ο Καρακάνος με κεφαλιά να κάνει το 1-0. Μάλιστα είχε και άλλο δοκάρι με τον Λόλα στο 75’. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν σε σουτ απο τους Φώτο και Υφαντή.

Δαμασιακός (Γιώργος Τζαφέρης): Μαστροδήμος, Καρακάνος, Αυλογιάρης, Γιοργατζάς, Μπακαΐμης, Τσιάλτας, Μουσιάρης, Δούκας (87’ Τσακνάκης), Λόλας, Τζιουμάκας (83’ Λέτσιος Σ.), Λούτσος (87’ Λέτσιος Γ.).

Δάφνη Γλαύκης (Φώτης Πλίτσης): Κουκούτσης, Καραχάλιος, Τςούμης (65’ Αγγελακόπουλος), Τσούτσας (80’ Σπανούλης), Υφαντής, Πιρόλ, Κολιωφούτης, Μπατζογιάννης, Βεργής, Τσόλης.

Διαιτητής: Νίτσας.  Βοηθοί: Γκαρέλης, Ακρίβος.