Stop στο σερί της εθνικής U-21

Μεγάλη προσπάθεια χρειάστηκε να καταβάλουν οι διεθνείς της εθνικής ομάδας Νέων της Αγγλίας για να πάρουν το 0-0 από τη Βοσνία στο Σαράγεβο, παίζοντας με δέκα παίκτες στο τελευταίο 20λεπτο, στο τρίτο παιχνίδι της προκριματικής φάσης του Euro U-21 που θα διεξαχθεί το 2017 στην Πολωνία.

Ο Τζακ Στέφενς που έκανε ντεμπούτο με το κλιμάκιο των Νέων, ήταν αυτός που αποβλήθηκε στο 70ο λεπτό, κάνοντας ακόμα πιο δύσκολη την «αποστολή» των υπόλοιπων συμπαικτών του σε έναν πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο.

Η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ δεν κατάφερε να παίξει το ποδόσφαιρο που ξέρει με τη γρήγορη κίνηση της μπάλας και τις άμεσες μεταβιβάσεις αφού οι Βόσνιοι φρόντισαν να «χαλάσουν» το παιχνίδι των αντιπάλων τους.

Οι μοναδικές καλές ευκαιρίες του παιχνιδιού σημειώθηκαν στα πρώτα 15 λεπτά μπροστά από τις δύο εστίες, ενώ οι Άγγλοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα που έγινε στον Ρούμπεν Λόφτους – Τσικ μέσα στην περιοχή από τον Αλεξάνταρ Γιόβισιτς.