«Καθάρισε» και «Δοξάστηκε» από το πρώτο

Νίκη με σκορ 2-0 πήρε η Δόξα Αρμενίου, απέναντι στον Θερμαϊκό Στομίου, για την 5η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ.

Αν και οι φιλοξενούμενοι, απείλησαν πρώτοι, με τον Τζέβρι Σινάνι, στο 10ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ, όταν στο 25’, ο Καραμποτάκης, με βολ-πλανέ, σημείωσε το 1-0 για τους «κιτρινόμαυρους».

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Καψούρης, βρήκε με ωραία κάθετη μπαλιά τον Χατζή, που σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 από το πρώτο μέρος και χαρίζοντας ακόμη ένα τρίποντο στο Αρμένιο, το οποίο πλέον φιγουράρει στην 8η θέση, με 6 βαθμούς.

Δόξα Αρμενίου (Τάκης Τζήκας): Μουράτης (75’ Καραδημήτρης), Ψάρρας, Χατζής, Σεσκλιώτης, Σπανός, Ρενάτο, Χιούσα, Καψούρης (85’ Ξέρας), Καμπανάς (70’ Παπαδημητρίου Α.), Καραμποτάκης, Μπαλούλης.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Θεοδώρου, Καρέντζος Δ. (75’ Σελήνης Δ.), Μυλωνάς, Κίτσιος, Τσιάρας Ι., Χατζηλιώντας (61’ Αλβανός Σ.), Οικονόμου Ρ., Σινάνι Τζ., Πολύζος Ο. (57’ Ταπατάς Γ.), Λιάκος.

Διαιτητής: Φακής Βοηθοί: Τέγος, Ντελέζος.