Ισόπαλο το ντέρμπι ουραγών

Αβέρωφ Λάρισας και Ηρακλής Χάλκης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Και οι δύο ομάδες παλεύουν για την παραμονή τους στο πρωτάθλημα έτσι η ισοπαλία δεν βόλεψε κανέναν.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν στην εκπνοή του ημιχρόνου να ανοίξουν το σκορ. Συγκεκριμένα στο 43’ ο Βογιατζής Χ. θα κάνει το 0-1 σε αντεπίθεση.

Στην επανάληψη θα έρθει η ισοφάριση από τους γηπεδούχους. Με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Γιώργης θα φέρει το ματς στα ίσα 1-1 που ήταν και το τελικό.

Αβέρωφ Λάρισας (Νίκος Γκαλίτσιος): Μαλλιόπουλος, Τσιντεφτής, Μούτσιος, Ντελόπουλος, Γκουτσούδης, Τσαματούρας (45’ Κουτσάκης), Κωφός, Σχινάς, Ελευθέρογλου, Ζαφειρούλης, Χατζής (45’ Γιώργης).

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πράππας, Σταμάτης, Τσιγκουλάρι, Νταμήτρος, Βογιατζής Σ., Τσακαβίτης, Τραμπάκουλας (80’ Λιντέρης), Ντινούλης (53’ Σιούκαλης), Μόκας, Βογιατζής Χ., Τσακουρδής (38’ Ραπτοτάσιος).

Διαιτητής: Χήτος. Βοηθοί: Γκανάτσιου, Λάκης.