Διπλό με Ταρταμπούκα το Καλοχώρι

Η Αναγέννηση Καλοχωρίου πέρασε από την δύσκολη έδρα του Αετού Μακρυχωρίου με σκορ 1-2. Πρωταγωνιστής για το Καλοχώρι ήταν ο Ταρταμπούκας αφού είχε ένα γκολ και μία ασίστ.

Στο 12ο λεπτό ο Ταρταμπούκας θα κάνει το 0-1 με ατομική προσπάθεια. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν με τους Δαλαμπύρα και Πίτου με το σκορ ημιχρόνου να μένει 0-1.

Στην επανάληψη θα γίνει το 0-2 και συγκεκριμένα από τον Λουκανίκα ύστερα απο ασίστ του Ταρταμπούκα στο 59’. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 85’ με την κεφαλιά του Πολύζου.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κωνσταντίνου, Πολύζος, Καλπίας (78′ Δάσσιος Δ.), Γκαμπέτας, Τίκος, Παυλόπουλος, Αργύρης, Κουσιώρας (60′ Παπαδημητρίου), Δαλαμπύρας, Τέας (68′ Γκαραλιάκος), Νικούλης.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βαγγέλης Μπρισίμης): Μαρδάνης, Τσιαντούλης Π., Μάρκου, Σαμαράς, Έξαρχος, Βενέτης, Λουκανίκας (80′ Ντούγκος), Ταρταμπούκας (86′ Νεστορίδης), Μπούνα, Μακανίκας (78′ Λίταινας).

Διαιτητής: Τζήλος. Βοηθοί: Αναστασίου, Μάνος.