Λευκή ισοπαλία στην Ελασσόνα

Π.Ο.Ε και Φαλανιακός αναδέχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 0-0. Και οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες αλλά δεν τις αξιοποίησαν.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Μητούλα και Κυρίτση ενώ από την άλλη οι Σαχίνης και Αλεξανδρής δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ.

Στην επανάληψη ο Π.Ο.Ε είχε μια σημαντική ευκαιρία με τον Κυρίτση ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους Αλατά, Ιγγλέζο και Λιλολάρι. Ακόμη κάνουν παράπονα για ένα πέναλτι στα τελευταία λεπτά.

ΠΟΕ (Γιώργος Καλτέκης): Μιγδάνης, Κυρίτσης Ι., Γκαραβέλης (70′ Ντούφας), Γεωργούλας, Περτζιόνι, Σινάπαλος, Τσένος, Ματούλας, Καραμάνος (56′ Νταμπώσης), Καρυπίδης (82′ Μηνάς), Κυρίτσης Αθ.

Φαλανιακός (Φερραίος Γιαννακός): Ζουρλαδάνης, Φατούρας, Βαρσάμης, Δαλακώνης, Σουλιώτης, Λυγούρας, Πανταζής Γ. (46′ λ.τ. Μπλέντι), Λιλολάρι, Αλατάς, Αλεξανδρής (60′ Ιγγλέζος), Σαχίνης (70′ Παπαγεωργίου).

Διαιτητής: Καραγιάννης. Βοηθοί: Ακρίβος, Τσατσαρώνης.