Εύκολο διπλό για Νέα Πολιτεία

Η Αστραπή Νέας Πολιτείας νίκησε με 0-3 στην έδρα του Αετού Αμυγδαλέας. Την νίκη την σφράγισε από το ημίχρονο αφού σκόραρε τα δύο από τα τρία γκολ.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Αποστόλου θα ανοίξει το σκορ για να έρθει ο Σπάνος με πλασέ στο 20’ να κάνει το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Σιούτα Δ.Σ στο 70’. Το τελικό 0-3 θα γίνει ύστερα από πάσα του Σπανού με σκόρερ τον Σουλτούκη στο 75’.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Δανιλούλης): Παζιάνας, Χατζηιωαννίδης, Ευαγγελούλης, Καφές, Πρίφτης, Βαΐτσης (46’ Μαυρουδής Αντ.), Σερακιώτης (46’ Σιούτας Δ.Σ.), Κυριάκος, Πίρε, Ανδριανόπουλος, Σιούτας Δ.Β. (46’ Μαυρουδής Γ.).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Μαγαζιώτης, Γαροφαλιάς, Λιούσκας, Παπαμάνος, Σγουραλής (85’ Καρκαντάς), Μπατζέλας, Μολάς, Σουλτούκης (80’ Καλτσάς), Σπανός, Αρσένης (75’ Γκιουρσάνης), Αποστόλου.

Διαιτητής: Αγγελούλης. Βοηθοί: Παπαδημητρίου, Παραφέστας.