Νίκη στο σπίτι του ο Σμόλικας

Νίκη με 3-1 απέσπασε ο Σμόλικας Φαλάνης από τον αξιόμαχο Δαμασιακό σε ένα παιχνίδι πλούσιο σε θέαμα και γκολ. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με την βοήθεια του αντιπάλου αμυντικού Αυλογιάρη ο οποίος θα στείλει την μπάλα στην δική του εστία για το 1-0.

Μετά από ένα μόλις λεπτό θα έρθει η απάντηση με τον Μουσίαρη να ισοφαρίζει σε 1-1. Αμέσως μετά ο ίδιος είχε δοκάρι. Το 2-1 θα το κάνει ο Μπαρούτας στο 44’.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι θα σφράγισουν την νίκη με γκολ του Κακαβίτση στο 78’. Το Δαμάσι αγωνιζόταν μετά το 80’ με δέκα αφού ο Γανός τραυματίστηκε και είχαν εξαντληθεί όλες οι αλλαγές.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Μόρας, Πατσής, Λιάνος, Κολοβός Κ., Μάρκου (85’ Τσιούπρας), Τανάγιας, Σκούπρας, Κολοβός Χ., Κόκρας (70’ Ντούφας), Κακαβίτσης, Μπαρούτας (80’ Δολιάννης).

Δαμασιακός (Γιώργος Τζαφέρης): Μαστροδήμος, Καρακάνος, Αυλογιάρης, Μπακαΐμης (70’ Λέτσιος Σ.), Τσιάλτας, Μουσάρης, Γανός, Λόλας, Τζουμάκας (65’ Δούκας), Λούτσος (78’ Λέτσιος Α.), Γεωργαντζάς.

Διαιτητής: Σουλιώτης. Βοηθοί : Πρακατές, Αρχοντής.