Παραμένει αήττητη η Ακαδημία

Η Ακαδημία Τυρνάβου φιλοξένησε την Συκέα και την κέρδισε με 1-0. Έτσι ακόμα δεν έχει ηττηθεί. Το μοναδικό γκολ το πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο ο Μπάκος Γ.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες. Στο 30’ ο Μπάκος Γ. είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ όμως δέκα λεπτά αργότερα θα σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θα στείλει την μπάλα στις «αράχνες» για το 1-0.

Στην επανάληψη η μόνη φάση ανήκει στους γηπεδούχους. Ο Μπάκος Γ. θα εκτελέσει το φάουλ με τον Παπαδόπουλο να πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Βλιώρας, Μπάκος Κ., Δασκαλόπουλος, Μεζίνι, Τσίτσα, Παπαχατζής (58’ Βίδρας), Φουρκιώτης, Κόκκας, Στάμου (87’ Ρεβίσιος), Μπάκος Γ., Λόζος (78’ Παπαδόπουλος).

Α.Ο Συκέας: Τσουρής, Καραΐσκος, Κουλιούμπας, Ταχατός, Λάζος, Καρατζιόλης (57’ λ.τ Τχιαντούλας), Καρέλας, Ζιώζιος Δ. (81’ Ζιώζιος Ι.),Τσάτσος, Παληγιάννης, Κατσιγιάννης.

Διαιτητής: Νίτσας. Βοηθοί: Δελληγιάννη Αλεξ., Καραθάνος.