Εύκολα και στο Κύπελλο το Συκούριο

Νίκη-πρόκριση με σκορ 3-0 πήρε το Συκούριο απέναντι στο γειτονικό Χειμάδι, για το παιχνίδι του Κυπέλλου Ερασιτεχνών που έγινε το απόγευμα της Τρίτης.

Οι γηπεδούχοι, του Νίκου Ανδρέου, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 30ο λεπτό, όταν μετά από φάουλ του Κόκκινου, ο Δεληγιάννης σημείωσε το 1-0, με το σκορ αυτό να παραμένει μέχρι και την λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 50’, ο Κόκκινος, κατάφερε να κάνει το 2-0, με διπλή προσπάθεια, σιγουρεύοντας την νίκη για το Συκούριο, ενώ το τελικό 3-0, διαμόρφωσε άθελά του ο Νούσιος Γ. του Χειμαδίου.

Κίσσαβος Συκουρίου (Νίκος Ανδρέου): Φαρμάκας, Αγγέλης, Δεληγιάννης (46’ Κάτσας), Γκανάτσιος, Αλμυρούλης, Κυριάκος, Πικούλης, Κουκουτσέλος, Κόκκινος (75’ Ζαϊρές), Τσάκε (70’ Ανδρώνης).

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Κώστας Παπαρίζος): Τζικόπουλος, Δαλαμπύρας, Θεοχαρίδης (56’ Τσαγκούλης Θ.), Παλικάρης (65’ Σεβδαλής), Τόπης Αθ., Νούσιος Γ., Γκοργκόλης, Τσιάκος, Σούμας (50’ Λίταινας Στ.), Τσαγκούλης Β., Καραντώνης Γ.

Διαιτητής: Κορέστης Βοηθοί: Νίκζας, Τέγος.